Mistr Choa Kok Sui

"Duchovnost je způsob života. Není to pouze meditování."

Mistr Choa Kok Sui je zakladatelem moderního léčení pránou a arhatické jógy. V knížce "Původ moderního pránického léčení a arhatické jógy" popisuje, jak se za doprovodu svého učitele a svých přátel dopracoval k rozvoji tohoto systému, který má potenciál zvýšit blaho celého lidstva.

V mládí studoval a praktikoval různé formy meditací a léčení. Pod vedením svého duchovního učitele Mahaguruji Mei Linga pracoval desetiletí na výzkumu těchto přírodních zákonů, kterým podléhají všechny léčitelské techniky a školy duchovního rozvoje.

Jeho práci v oblasti pránického léčení a arhatické jógy proto charakterizuje mimořádná jasnost a konkrétnost. Mistr Choa má jedinečný talent proniknout do podstaty věci. Léčení ani duchovní rozvoj nejsou ničím novým, ale díky Mistru Choa Kok Sui můžeme poznávat a hluboce porozumět jejich základům i jejich odrazu v jiných léčitelských školách i ve všech světových náboženstvích, která pramení ze stejné pravědy. Zvlášť silnou stránkou Mistra Choa Kok Sui je pomáhat lidem v duchovním růstu, což je největší dar, který můžeme svým blízkým dát.

Mistr Choa Kok Sui založil manilský Institut for Inner Studies a dobročinnou nadaci World Pranic Healing Foundation Inc. Za svůj život napsal více než 20 knih, než dne 19. března 2007 opustil své tělo.